Galeria AT

Paweł Polus (ur. 1979 r. w Wągrowcu); w latach 1999 - 2004 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Grafiki Warsztatowej. Dyplom w zakresie rysunku i grafiki (pod kierunkiem prof. J. Kozłowskiego i prof. T. Jackowskiego) uzyskał w 2004 roku. Obecnie jest asystentem w Pracowni Rysunku w ASP w Poznaniu. Prace artystyczne prezentował m.in. w Galerii PWW, Zielona Góra, Galerii Naprzeciw Poznań, w Instytucie Polskim, Seoul, Korea, Galerie Emerson, Berlin, Galerii Oko/Ucho, Poznań, Galerie Villa Zanders, Bergisch Gladbach, Niemcy, Haus am Luetzowplatz, Berlin, Galerii Aneks, Poznań. Mieszka i pracuje w Poznaniu. 

PAWEŁ POLUS

hossa,bessa

15 - 26.03.2010

 

 
 
Hossa-bessa
Praca, którą zrealizuję w galerii AT będzię się odnosiła do prostego sformuowania : jeśli coś zyskujemy, to zapewne coś tracimy i vice versa.
Można tę wypowiedź wprost odnieść do równowagi w przyrodzie. Ale chciałbym też podkreślić rolę przypadku, który potrafi całkiem niespodziewnie nadać uczucie harmonii. Praca będzie dotyczyć zarówno rzeczy istotnych, jak i błahych, ironii i powagi, rzeczy własnych (osobistych) i obcych (cudzych, publicznych), przedmiotów i ludzi.
Realizacja będzie zbudowana symetrycznie, w której wykorzystam elementy (przedmioty) wykonane z aluminium. Aluminium jest materiałem (metalem, substancją) bardzo współczesnym, ale chciałem też podkreślić jego neutralność. Jest materiałem: ani drogim, ani tanim, albo w zależności od zastosowania: jest materiałem ekskluzywnym, bądź pospolitym. Jednym słowem,  mam nadzieję, że wykorzystanie aluminium spełni rolę "poziomicy" pomiędzy dualizmem zjawiska: "coś za coś", które postaram się ujarzmić. (Paweł Polus)